Cumaru yra viena iš egzotinių medžio rūšių, augančių Pietų Amerikoje. 
Cumaru auga karštame ir lietingame atogrąžų klimate, dėl to mediena natūraliai yra ne tik atspari aukštai drėgmei, bet ir atlaiko tiek aukštą, tiek žemą temperatūrą. Cumaru yra toks stiprus, tankus ir kietas, kad vadinamas „geležine mediena“. Jo tankis yra 1,07 g/cm³. Jame yra eterinių aliejų ir natūralių konservantų, kurie atsparūs vabzdžiams, puvimo bakterijoms, parazitams ir grybams. Ant terasos lentos ir pakloto neįmanoma rasti kirmino skylės ar puvinio.
 

Šis medis yra unikalus dėl natūralių tropinių medžių savybių ir techninių savybių. Dažnai Cumaru vadinamas „Brazilijos tikmedžiu“ ne dėl savo bendros biologinės kilmės, bet dėl patvarumo ir ilgaamžiškumo. 

„Cumaru“ mediena priskiriama 1 klasei dėl to garantuojama, jog tokia mediena gali būti naudojama mažiausiai 50 ir daugiau metų be jokių papildomų apdorojimo būdų ir/ar konservantų. Tai universali mediena skirta tiek pagrindui tiek išorės, sienų apdailai. Cumaru apdailai naudojama šalyse, kuriose vyrauja ekstremaliausios oro sąlygos – nuo tropikų, kur yra labai aukšta drėgmė ir temperatūra, iki šiaurinių Kanados ir Norvegijos regionų. Įvairiomis klimato sąlygomis „Cumaru“ savybės išlieka pranašesnės už kitas populiarias medienos rūšis.

CUMARU PRIVALUMAI

CUMARU SAVYBĖS